
HomeStore
Pure Color #27 Loose Deep Wave Honey Blonde Lace Front Wig 8x5/13×6 Pre-everything Human Hair Wigs
Pure Color #27 Loose Deep Wave Honey Blonde Lace Front Wig 8x5/13×6 Pre-everything Human Hair Wigs
| Wig Type | Blonde Lace Front Wig 8x5 13x6 Glueless HD Lace Human Hair Wigs |
| Hair Material | 100% Human Hair Wigs 12A Quality No Shedding, No Tangle |
| Texture | Loose Deep Wave |
| Density | 180% 250% |
| Hair Color | Pure Color #27 Colored Wigs |
| Lace Color | Skin Melt HD Lace, Suit For All Skin Tone |
| Hair Length | 16-30 Inch in Stock, Can Customize 32 34 36inch |
| Last For | 10-18 months(Depending on use and care) |
| Features | Pre Plucked Natural Hairline, Baby Hair Around,Can be Restyled |
| Cap Size | 22-22.5 inches. With Adjustable Straps At Back |
| Handing Time | Ship Within 1-2Days After Payment Except Weekends and Holiday |
| Delivery Time | 3-5 Working Days Fast Free Shipping |
| Return Policy | 30Days No Reason Refund& Exchange Only Hair be New Without Any Damage |




Select Lace Size
Select Density
Select Length
From $54.30
Original: $155.13
-65%Pure Color #27 Loose Deep Wave Honey Blonde Lace Front Wig 8x5/13×6 Pre-everything Human Hair Wigs—
$155.13
$54.30More Images









Pure Color #27 Loose Deep Wave Honey Blonde Lace Front Wig 8x5/13×6 Pre-everything Human Hair Wigs
| Wig Type | Blonde Lace Front Wig 8x5 13x6 Glueless HD Lace Human Hair Wigs |
| Hair Material | 100% Human Hair Wigs 12A Quality No Shedding, No Tangle |
| Texture | Loose Deep Wave |
| Density | 180% 250% |
| Hair Color | Pure Color #27 Colored Wigs |
| Lace Color | Skin Melt HD Lace, Suit For All Skin Tone |
| Hair Length | 16-30 Inch in Stock, Can Customize 32 34 36inch |
| Last For | 10-18 months(Depending on use and care) |
| Features | Pre Plucked Natural Hairline, Baby Hair Around,Can be Restyled |
| Cap Size | 22-22.5 inches. With Adjustable Straps At Back |
| Handing Time | Ship Within 1-2Days After Payment Except Weekends and Holiday |
| Delivery Time | 3-5 Working Days Fast Free Shipping |
| Return Policy | 30Days No Reason Refund& Exchange Only Hair be New Without Any Damage |




Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Wig Type | Blonde Lace Front Wig 8x5 13x6 Glueless HD Lace Human Hair Wigs |
| Hair Material | 100% Human Hair Wigs 12A Quality No Shedding, No Tangle |
| Texture | Loose Deep Wave |
| Density | 180% 250% |
| Hair Color | Pure Color #27 Colored Wigs |
| Lace Color | Skin Melt HD Lace, Suit For All Skin Tone |
| Hair Length | 16-30 Inch in Stock, Can Customize 32 34 36inch |
| Last For | 10-18 months(Depending on use and care) |
| Features | Pre Plucked Natural Hairline, Baby Hair Around,Can be Restyled |
| Cap Size | 22-22.5 inches. With Adjustable Straps At Back |
| Handing Time | Ship Within 1-2Days After Payment Except Weekends and Holiday |
| Delivery Time | 3-5 Working Days Fast Free Shipping |
| Return Policy | 30Days No Reason Refund& Exchange Only Hair be New Without Any Damage |














